Campingaz gasfles C206 kampeergas

Klik op plaatje
voor vergroting
€2.79
Campingaz C 206 prikflesje kampeergas

Het overbekende prikflesje campinggas
Vulling: 190 gram butaan / propaan (verhouding 80 / 20)
Geschikt voor alle types 206 apparaten van Campingaz

Camping gas

Het gas dat gebruikt wordt op de camping is meestal een mengsel van butaan en propaan. Het gas wordt in de fabriek afgekoeld en onder druk gebracht. Het vloeibare gas wordt vervolgens in blikjes en flessen gebracht. In de ruilflessen Campingaz zit alleen butaan. In blikjes is het een mengsel van Butaan en Propaan. Ruilflessen worden vooral op de camping gebruikt. Gasblikjes zijn kleiner, mobieler en toepasbaar in een heel scala van draagbare appatuur op gas.

Verschillende gassen: Butaan en Propaan

Beide gassen zijn vloeibaar. Propaan zal bij temperaturen ver onder het vriespunt ook nog branden terwijl Butaan onder de 0 graden niet meer goed wil branden. Een ander verschil is de gasdruk. Stel het u zo voor: gassen zetten uit bij warmte. Propaan zet dan veel sterker uit ( geeft een hogere gasdruk ) dan Butaan. Daarom wordt in landen waar de temperatuur meestal boven nul is Butaan gebruikt, terwijl in gebieden waar het altijd koud is overwegend Propaan wordt gebruikt. Propaan kunt u ook gerust in de zomer gebruiken. De gasflessen waar het gas inzit zijn sterk genoeg om de optredende drukken te kunnen verdragen. Verschil in energie opbrengst bij verbranding is er tussen Butaan en Propaan nauwelijks. In gasblikjes verschilt de verhouding Butaan / Propaan per toepassing. Alleen wanneer u naar een koud gebied gaat is het verstandig een hoger propaan gehalte te kiezen.

Gasflessen en reduceer ventielen

Omdat de druk van het gas in de fles verschilt van de buitendruk en de druk die een apparaat nodig heeft wordt de gasdruk door een reduceer ventiel terug gebracht naar 30 of 50 mbar. Een Campingaz reduceer ventiel is altijd geschikt voor iedere ruilfles van Campingaz. Gasflessen voor propaan hebben speciale reduceer ventielen nodig. Een reduceer ventiel voor Butaan mag u niet gebruiken op een propaan gasfles.

Veiligheid

Plaats gas niet in de directe zon.
graaf gas niet in.
Doorboor geen gasflessen of gasblikjes en verwissel geen gas bij open vuur.
Propaan en Butaan zijn zwaarder dan lucht en blijven dus lang hangen wanneer er gas lekt.
Disselbakken ed waar gasflessen instaan moeten dan ook altijd goed geventileerd zijn en het liefst aan de onderzijde ventileren.
Gebruik een gasfles met reduceer ventiel rechtop. Het gas is namelijk vloeibaar en kan wanneer de gasfles niet rechtop staat in het reduceer ventiel terecht komen. In gasvorm is het volume 250 x groter dan in vloeibare vorm. Dus wanneer er vloeibaar gas in het reduceer ventiel komt kan dit bij openen van de gaskraan een enorme gasbel veroorzaken.



Items 1 to 12 (total 12 items) Page(s) found:  1 
Sorteer artikelen op naam
Sorteer artikelen op prijs (hoog naar laag)
Sorteer artikelen op prijs (laag naar hoog)
Items 1 to 12 (total 12 items) Page(s) found:  1 
wereldontvanger radio kopen eton raptor
Domeinnaamregistratie en webhosting door Groenleer ICT Services